2015/11/06 Na Gorc w Gorcach

2015 11 06 Gorc 1

2015 11 06 Gorc 2

TRASA:
Rzeki niebieski Nowa Polana niebieski Gorc niebieski Nowa Polana niebieski Rzeki

OPIS:
Jako, że ostatnio byłem u rodziny na obrzeżach Beskidu Wyspowego i Gorców a nawet bliżej już Gorców. Jako, że ostatnio w Gorcach pojawiły się nowe wieże widokowe. Jako, że mając rzut beretem na Gorc. Tam właśnie się wybrałem.

Z rana lekki przymrozek, lecz podczas dnia pogoda cud malina. Na Gorc wybrałem się z Rzek inaczej zwanego Przysłopem Lubomierskim. Auto zaparkowałem koło pięknego sklepu, który wiadomo okazał się cukiernią, chociaż przy tak małej ilości towaru można w to zwątpić. Na Gorc wyruszyłem niebieskim szlakiem. Trasa generalnie góra - dół, bowiem miał to być jedynie lekki spacerek ku wieży widokowej by oglądnąć, co to za cudo wybudowali.


Miejsce mojego startu


Kolor dnia - niebieski

Na szlaku spokojnie. Wręcz bardzo. Chociaż godzina była po 9.00 to początkowo nikogo nie spotkałem. Dopiero za Nową Polaną spotkałem sporą 5-cio osobową grupę młodzieży, która delektowała się widokami na Tatry. Ja aż tyle uwagi tam nie poświęciłem gdyż byłem przekonany, że u góry będzie znacznie lepiej. Po pewnym czasie moja teza się potwierdziła.

Powoli, spokojnie, bez pośpiechu dotarłem na szczyt a moim oczom ukazała się ona. Piękna, drewniana, dość wysoka wieża. Gdy znalazłem się pod wieżą, na szlaku pojawiły się 2-wie panie w dość średnim wieku. Po zdobyciu Gorca, przyszła pora na zdobycie wieży. Przyznaje schodów nie liczyłem. Z góry widoki obłędne. Tatry, Beskid Wyspowy jak na dłoni. Nie trzeba być wielkim znawcą tematu by beskidzkie Wyspy wymienić z nazwy, bowiem tak są charakterystycznie położone.


Oto i ona. Wyłania się zza drzew.


W całej okazałości


Szczyt zdobyty


Beskid Wyspowy


Beskid Sądecki


Królowa Beskidów - Babia Góra


Tatry

MAPA:

2015 11 06 Gorc

PROFIL:

2015 11 06 Gorc profil

GOOGLE EARTH:

BRAK

LINKI: 
Galeria zdjęć

Komentarze  

0 #1 Weronika 2017-07-01 23:30
4 miesiace ostrych cwiczen, jak wam sie podoba moja figura?


https://img163.imagetwist.com/th/16346/3kpzfezh0b15.jpg: https://imagetwist.info/3kpzfezh0b15/155220342898_-_babes_in_leggings_workout_httpsgooglpva8qe.jpg
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook

Cytat

W górach jest wszystko co kocham, góry to przystań, niekończąca się nadzieja, że można żyć życiem i wierzyć, nie dotykając.

ks. Józef Tichner